Resultater Klassevis
26. Numedalsrally 2016

Klasse 2

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 1 Anders Grøndal
Miriam Walfridsson
NAF Msp Asker og Bærum
MK Ratten (S)
Ford Fiesta R5
Anders Grøndal
A
2
0:00.0
50:21.4
0:00.0
0:00.0
2 6 Johan Kristoffersson
Veronica Engan
MK Team Westom (S)
NAF Msp Asker og Bærum
Skoda Fabia S2000
Johan Kristoffersson
A
2
0:00.0
50:29.3
0:07.9
0:07.9
3 2 Frank Tore Larsen
Torstein Eriksen
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Ford Fiesta R5
Adapta Motorsport
A
2
0:00.0
51:11.9
0:50.5
0:42.7
4 3 Trond Lyseng
Pål Iversen
NAF Msp Ringerike
NAF Msp Asker og Bærum
Ford Fiesta R5
Trond Lyseng
A
2
0:00.0
51:33.4
1:12.3
0:21.5
5 11 Christian August Selmer
Nils-Henrik Holmen
KNA Oslo og Omegn
KNA Oslo og Omegn
Ford Fiesta R5
Christian August Selmer
A
2
0:00.0
53:37.2
3:15.8
2:03.8
6 10 Arnt Gustav Olsen
Rune Eilertsen
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Øvre Østfold
Ford Fiesta R5
Arnt Gustav Olsen
A
2
0:00.0
56:51.4
6:30.0
3:14.2
7 19 Viktor Løsch Danneborg
Carina Møller
KNA Aust-Agder
BOM (DK)
Citroën DS3 R5
Viktor Løsch Danneborg
A
2
0:00.0
59:59.4
9:38.0
3:08.0

Klasse 3

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 8 Kenneth Johnsrød
Eirik Borge
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Msp Asker og Bærum
Mitsubishi Evo IX
Kenneth Johnsrød
N
3
0:00.0
54:49.4
0:00.0
0:00.0
2 4 Geir Helge Frøslid
Dag Nordstrand
NMK Fluberg
NMK Hamar
Subaru Impreza STi
Geir Helge Frøslid
N
3
0:00.0
55:47.9
0:58.5
0:58.5
3 7 Oscar Solberg
Øyvind Rødsjø Beckstrøm
KNA Indre Ytre Østfold
NAF Msp Romerike
Subaru Impreza STi
Oscar Solberg
N
3
0:00.0
57:22.8
2:33.4
1:34.9
4 22 Sondre Lundhaug
Isa Stenberg
KNA Eiker
KNA Eiker
Mitsubishi Evo IX
Sondre Lundhaug
N
3
0:00.0
59:08.4
4:19.0
1:45.6
5 21 Arne Berg
Thorleif Halden
NAF Oslo
NAF Msp Asker og Bærum
Subaru Impreza STi
Arne Berg
N
3
0:00.0
61:41.6
6:52.2
2:33.2
6 23 Axel Schiøtz
Thomas Schiøtz
KNA Varna
NMK Follo
Subaru Impreza STi
Axel Schiøtz
N
3
0:00.0
63:25.5
8:36.8
1:43.9
7 25 Terje Olsen
Stein Hustad
NMK Egersund
KNA Stavanger
Subaru Impreza STi
Terje Olsen
N
3
0:10.0
82:53.1
28:03.7
19:27.6

Klasse 4

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 15 Knut Harald Henriksen
Anders Wangen
NMK Modum & Sigdal
NAF Msp Asker og Bærum
Suzuki Ignis S1600
Knut Harald Henriksen
A
4
0:00.0
58:03.5
0:00.0
0:00.0

Klasse 5

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 5 Steve Røkland
Patrik Barth
NMK Gardermoen
MK Ratten (S)
Peugeot 208 R2
Steve Røkland
A
5
0:00.0
53:12.7
0:00.0
0:00.0
2 18 Morten Storsveen
Erik Svartås
NAF Øvre Østfold
NAF Øvre Østfold
Renault Twingo R2
Morten Storsveen
A
5
0:00.0
56:41.9
3:29.2
3:29.2
3 16 Miriam Aasli
Rita Kristensen
NAF Øvre Østfold
KNA Eiker
Ford Fiesta R2
Miriam Aasli
A
5
0:00.0
62:34.4
9:21.7
5:52.5
4 26 Kristoffer Bekkemellem
Thea Frydenberg
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Msp Asker og Bærum
Ford Fiesta R2
Kristoffer Bekkemellem
A
5
0:00.0
64:30.1
11:17.4
1:55.7
5 17 Jens E. Eriksen
Dyre Erling Fredriksen
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Msp Asker og Bærum
Citroen C2 R2 Max
Jens E. Eriksen
A
5
0:00.0
66:19.1
13:06.4
1:49.0

Klasse 7

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 27 Håkon Sveen Frøslid
Marius Fuglerud
NMK Fluberg
NMK Drammen
Ford Fiesta ST
Håkon Sveen Frøslid
N
7
0:00.0
58:31.3
0:00.0
0:00.0
2 31 Jo Erland Ørpen
Jacob Lyseng
NMK Modum & Sigdal
NAF Msp Ringerike
Ford Fiesta ST
Jo Erland Ørpen
N
7
0:00.0
60:27.1
1:55.8
1:55.8
3 29 Ole Martin Karlsen
Aleksander Lengaard
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Msp Asker og Bærum
Ford Fiesta ST
Ole Martin Karlsen
N
7
0:00.0
64:49.5
6:18.2
4:22.4
4 28 Tomas Jenssen
Anders Bråthen
NMK Modum og Sigdal
NMK Modum og Sigdal
Ford Fiesta ST
Tomas Jenssen
N
7
0:00.0
66:20.1
7:48.8
1:30.6

Klasse 8

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 70 Jan Sommer
Morten Sommer
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Ford Fiesta R1
Jan Sommer
N
8
0:00.0
65:54.2
0:00.0
0:00.0

Klasse 10

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 40 Ole Gunnar Skogli
Raymond Braaten
NMK Nore og Uvdal
NMK Aurskog-Høland
Ford Sierra Cosworth
Ole Gunnar Skogli
NAS
10
0:00.0
54:54.6
0:00.0
0:00.0
2 39 Jan Egil Halland
Anders Nygård
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
BMW M3
Jan Egil Halland
NAS
10
0:00.0
54:55.0
0:00.4
0:00.4
3 34 Søren Snartemo
Arne-Ingar Stulen
NMK Konsmo
NMK Hadeland
BMW M3
Søren Snartemo
NAS
10
0:00.0
55:57.7
1:03.1
1:02.7
4 35 Vidar Nordbø
Eirik Spilling
KAK
NMK Konsmo
Volvo 240
Vidar Nordbø
NAS
10
0:00.0
58:12.5
3:17.9
2:14.8
5 48 Atle Redalen
Rune Eriksen
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Mercedes 190E
Atle Redalen
NAS
10
0:00.0
60:05.3
5:10.7
1:52.8
6 67 Kjetil Bakken
Tom Bakken
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Volvo 242
Kjetil Bakken
NAS
10
0:00.0
60:32.7
5:38.1
0:27.4
7 47 Ronny Andersen
Ole Jacobsen
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Mercedes 190E
Ronny Andersen
NAS
10
0:00.0
61:03.6
6:09.0
0:30.9
8 54 Lars Schmidt
Harald Faugstad
NMK Larvik
NMK Larvik
Volvo 940 Evo
Harald Faugstad
NAS
10
0:00.0
61:17.0
6:22.4
0:13.4
9 62 Mads Johansen
Kim Johansen
NMK Hadeland
NMK Hadeland
Volvo 242
Mads Johansen
NAS
10
0:00.0
62:08.8
7:14.2
0:51.8
10 63 Morten Fossum
Ståle Søberg
NMK Elverum
NMK Elverum
Volvo 242
Morten Fossum
NAS
10
0:00.0
62:16.4
7:21.8
0:07.6
11 55 Camilla Antonsen
Merete Storsveen
NAF Øvre Østfold
NAF Øvre Østfold
BMW M3
Camilla Antonsen
NAS
10
0:00.0
64:13.6
9:19.0
1:57.2
12 45 Kristian Furuseth
Tina Jeanette Olsen
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
Kristian Furuseth
NAS
10
0:00.0
64:36.8
9:42.2
0:23.2
13 46 Tor Helge Halland
Merethe Halland
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Volvo 240
Tor Helge Halland
NAS
10
0:00.0
65:18.8
10:24.2
0:42.0
14 44 Mats Peder Hvambsahl
Kristian Hvambsal Eriksen
KNA Kongsberg
KNA Kongsberg
Volvo 940 Evo
Mats Peder Hvambsahl
NAS
10
0:00.0
68:31.4
13:36.8
3:12.6
15 66 Kai Egil Norseth
Maren Moseby
NMK Gardermoen
NMK Aurskog-Høland
BMW 325i
Kai Egil Norseth
NAS
10
0:00.0
79:44.1
24:49.5
11:12.7

Klasse 11

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 42 Anders Kjær
Gøril Underbakke
NMK Larvik
NMK Nore og Uvdal
VW Golf II GTI
Anders Kjær
NAS
11
0:00.0
55:36.9
0:00.0
0:00.0
2 41 Tom Kristian Lien
Hege Turvoll Lien
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
VW Golf IV Kitcar
Tom Kristian Lien
NAS
11
0:00.0
56:45.0
1:08.1
1:08.1
3 36 Edvall Martin Stenberg
Trond-Håvard Østheim
NMK Hadeland
NMK Hadeland
Ford Escort RS
Edvall Martin Stenberg
NAS
11
0:00.0
57:30.6
1:53.7
0:45.6
4 57 Anders Angeltvedt
Ole Vegard Nørstebø
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Renault Clio
Anders Angeltvedt
NAS
11
0:00.0
59:31.0
3:54.1
2:00.4
5 71 Lars Martin Stensbøl
Mads Ola Stensbøl
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Ford Fiesta ST
Lars Martin Stensbøl
NAS
11
0:00.0
60:50.9
5:14.0
1:19.9
6 72 Magnus Bergsjøbrenden
Oda Jacobsen
NMK Gardermoen
NMK Nore og Uvdal
Nissan Almera GTI
Magnus Bergsjøbrenden
NAS
11
0:00.0
60:53.9
5:17.0
0:03.0
7 78 Kenneth Kristiansen
Helen Lund
NMK Hurum og Røyken
NMK Hurum og Røyken
Ford Escort RS2000
Kenneth Kristiansen
NAS
11
0:00.0
62:31.7
6:54.8
1:37.8
8 75 Jan Helge Solberg
Eirik Haug
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Peugeot 306
Jan Helge Solberg
NAS
11
0:00.0
64:26.2
8:49.3
1:54.5
9 74 Trond Magne Sandvik
Daniel Monteiro
NMK Kongsberg
NMK Kongsberg
Nissan Almera GTI
Trond Magne Sandvik
NAS
11
0:00.0
67:51.3
12:14.4
3:25.1
10 77 Lars Rune Thorsrud
Sandra Omdalen
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Opel Ascona B
Lars Rune Thorsrud
NAS
11
0:00.0
76:57.0
21:20.1
9:05.7

Klasse 13

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 37 Stein-Erik Brynildsen
Vemund Leivestad
NMK Gardermoen
NMK Aurskog-Høland
Mitsubishi Evo IV
Mitsubishi Rally Team Norway
NAS
13
0:00.0
55:03.1
0:00.0
0:00.0
2 107 Jo Inge Bakken
Tommy Slåstad
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Mitsubishi Evo VI
Jo Inge Bakken
NAS
13
0:00.0
55:06.5
0:03.4
0:03.4
3 33 Tom Heitmann
Frode Gunnerød
NAF Nordre Vestfold
NMK Tønsberg
Subaru Impreza STi
Tom Heitmann
NAS
13
0:00.0
56:09.0
1:05.9
1:02.5
4 43 Bjørn Bækkevold
Roar Sundsten
NAF Msp Asker og Bærum
NAF Msp Asker og Bærum
Mitsubishi Evo V
Bjørn Bækkevold
NAS
13
0:00.0
58:29.6
3:26.5
2:20.6
5 53 Tommy Transeth
Chriss-Toni Johnsen
NMK Tønsberg
NMK Tønsberg
Subaru Impreza STi
Tommy Transeth
NAS
13
0:00.0
61:56.8
6:53.7
3:27.2
6 60 Torkjell Westheim
Steingrim Westheim
NAF Msp Hallingdal
NAF Msp Hallingdal
Subaru Impreza STi
Torkjell Westheim
NAS
13
0:00.0
62:02.9
6:59.8
0:06.1
7 61 Per Roppestad
Ole Kristian Moland Larsen
NMK Grenland
NMK Larvik
Subaru Impreza STi
Per Roppestad
NAS
13
0:00.0
69:14.0
14:10.9
7:11.1
8 38 Tony Caspersen
Kenneth Myhre
NMK Aurskog-Høland
NAF Msp Asker og Bærum
Subaru Impreza STi
Tony Caspersen
NAS
13
0:00.0
73:09.8
18:06.7
3:55.8

Klasse 14

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 58 Roy Skaug
Svein Petter Silseth
NMK Trøgstad
NAF Msp Asker og Bærum
Volvo 240
Roy Skaug
NAS
14
0:00.0
67:28.8
0:00.0
0:00.0

Klasse 15

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 83 Tore Johannessen
Leif Arne Neset
NSK
NAF Msp Asker og Bærum
Ford Escort RS 2000
Tore Johannessen
VET
15
0:00.0
70:25.6
0:00.0
0:00.0
2 82 Bjørn Tore Teigen
Jahn Ingar Blad
NSK
NAF Msp Oslo og Omegn
Volvo 122S
Bjørn Tore Teigen
VET
15
0:00.0
80:16.6
9:51.0
9:51.0

Klasse 17

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 106 Arne Martin Lundhuag
Jim Roger Haugom
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 940
Arne Martin Lundhuag
VOC
17
0:00.0
61:58.3
0:00.0
0:00.0
2 109 Dennis Rådström
Henning Greek
Örstmark MFS (S)
MK Ratten (S)
Volvo 940
Dennis Rådström
VOC
17
0:00.0
62:48.1
0:49.8
0:49.8
3 84 Stig Sollie
Ronald Haug
NMK Hønefoss
NMK Hønefoss
Volvo 940
Stig Sollie
VOC
17
0:00.0
62:49.2
0:50.9
0:01.1
4 93 Ørjan Bekkeseth
Eirik Bekkeseth
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Volvo 940
Ørjan Bekkeseth
VOC
17
0:00.0
63:04.4
1:06.1
0:15.2
5 85 Anders Lundhaug
Roy Tangen
KNA Kongsvinger
KNA Kongsvinger
Volvo 240
Anders Lundhaug
VOC
17
0:00.0
65:07.6
3:09.3
2:03.2
6 88 Anders Nygård
Joachim Goddokken
NMK Gjøvik
NMK Gjøvik
Volvo 242
Anders Nygård
VOC
17
0:00.0
67:24.5
5:26.2
2:16.9
7 90 Andre Trondrud
Ellen Vikan Wetlesen
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Volvo 740
Andre Trondrud
VOC
17
0:00.0
67:35.6
5:37.3
0:11.1
8 89 Dagfinn Skullerud
Andreas Skullerud
NAF Nedre Romerike
NAF Nedre Romerike
Volvo 240
Dagfinn Skullerud
VOC
17
0:00.0
67:45.3
5:47.0
0:09.7
9 91 Johan Brekke
Stein Løvstuen
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Volvo 242
Johan Brekke
VOC
17
0:00.0
68:28.7
6:30.4
0:43.4
10 95 Morten Gravermoen
Tore Gravermoen
NMK Modum & Sigdal
NMK Modum & Sigdal
Volvo 940
Morten Gravermoen
VOC
17
0:00.0
68:54.1
6:55.8
0:25.4
11 94 Øystein Hansen
Daniel Wolden
NMK Larvik
NMK Elverum
Volvo 940
Øystein Hansen
VOC
17
0:00.0
69:34.9
7:36.6
0:40.8
12 87 Lars Engen
Morten Karset
NMK Hamar
NMK Hamar
Volvo 940
Lars Engen
VOC
17
0:00.0
71:43.4
9:45.1
2:08.5
13 108 Christoffer Gusterud
Anders Hagstrøm
NMK Gardermoen
NMK Aurskog-Høland
Volvo 940
Christoffer Gusterud
VOC
17
0:00.0
73:09.7
11:11.4
1:26.3
14 86 Rainer Wicke
Andreas Jahren
AC von Deutschland (D)
NMK Nore og Uvdal
Volvo 940
Rainer Wicke
VOC
17
0:00.0
77:45.1
15:46.8
4:35.4

Klasse 19

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 99 Ruben Bjerknes
Jon Eirik Gårdhammer
NMK Nedre Hallingdal
NMK Nedre Hallingdal
Peugeot 306
Mats Bjerknes
DEB
19
0:00.0
65:50.7
0:00.0
0:00.0
2 96 Tommi Kristiansen
Stian Kristiansen
NMK Hadeland
NMK Hadeland
Volvo 240
Tommi Kristiansen
DEB
19
0:00.0
65:53.8
0:03.1
0:03.1
3 98 Andreas Hvambsahl
Håvard Hvambsal Skaar
KNA Kongsberg
KNA Kongsberg
Volvo 244
Andreas Hvambsahl
DEB
19
0:00.0
67:49.3
1:58.6
1:55.5
4 101 Sebastian Heger Magnussen
Oliver Saust
Dansk Rally Club (DK)
Dansk Rally Club (DK)
Renault Twingo MRC
Sebastian Heger Magnussen
DEB
19
0:00.0
97:27.9
31:37.2
29:38.6

Klasse 20

Pl.: St.: Fører:
Kartleser:
Klubb fører:
Klubb kartleser:
Bil:
Anmelder:
Gr.:
Kl.:
Tillegg:
Tid:
Diff.:
               
1 902 Ola Andersen
Vegard Halland
NMK Nore og Uvdal
NMK Nore og Uvdal
Volvo 240
Vegard Halland
UNG
20
0:00.0
79:16.0
0:00.0
0:00.0
2 901 Kristian Reime
Tommy Reime
KNA Stavanger
KNA Stavanger
Nissan Almera GTI
Tommy Reime
UNG
20
0:00.0
87:30.2
8:14.2
8:14.2

Norsk Motor Klubb - "NMK Rallysystem"